De Europese markten zullen vandaag hoger openen. In de premarket lopen de winsten op tot 0,25%. Haussiers putten hun kracht uit de betere stemming gisteren in de VS.
De aandacht van de beleggers gaat uit naar het monetaire beleid van de Fed, vooral naar de wijze waarop Fed-president Yellen denkt de balans te gaan afbouwen na een periode van monetaire verruiming. Wellicht dat naar een weg zal worden gezocht om de infrastructurele projecten van president Trump met helikopergeld te financieren, dus buiten ‘de balans’ om van de Amerikaanse overheid.
De aandelenmarkten in Azië zijn in afwachting van de besluiten van de Fed. De ontwikkeling van de industriële productie in China heeft een negatief effect, waardoor Shanghai 0,78% lager is. De Nikkei doet het rustig aan met een winst van 0,15%. Australië +0,93% vanwege hogere koersen voor de techaandelen. Op de valutamarkt is het wachten op een technische omslag. De euro/dollar is 1,1215. De euro/yuan is 7,6150. Goud is +0,24% op 1.271,70. Brent is -0,86% op 48,30 vanwege een hogere OPEC-productie. Duitse Bunds zijn -0,005 op 0,262%.
Chart AEX
De AEX (523,39) biedt voldoende ruimte om positief te reageren op stijgende koersen in de VS. De index staat onderin de bandbreedte, maar de ruimte naar boven is wel beperkt. Op weekbasis ligt de bovengrens op 540. De RSI staat nog beneden de 50, maar de negatieve doorbraak was niet overtuigend.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!
