De eurozone heeft onverwacht te maken gekregen met een tekort op de handelsbalans. In november was het tekort 400 miljoen euro; de maand ervoor was er nog een overschot van 4,7 miljard euro.
Oorzaak van het tekort is de verhouding tussen uitvoer en invoer. De export van de landen in de eurozone steeg in november 0,2%, maar de import nam maar liefst met 4,4% toe.
De handel met alle belangrijke partners van de 27 EU-landen is wel gegroeid in de periode januari-oktober 2010. Ten opzichte van dezelfde periode in 2009 steeg de uitvoer naar Brazilië met 50%, naar China met 38% en naar Turkije met 37%. De invoer vanuit Rusland steeg in die periode met 36%, vanuit China met 31% en vanuit India met 30%.
Bron: Eurostat
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!