Analist Wim Hoste van KBC is verrast over de autonome volumegroei bij Heineken. KBC ziet dan ook aanleiding genoeg om het koersdoel van de bierbrouwer te verhogen. Heineken maakte een autonome volumegroei van 7% bekend.
Hoste meldde in zijn commentaar dat hij rekening had gehouden met een groei van 1,8%. Daarmee zat hij al aan de lage kant, want de gemiddelde verwachting van analisten bedroeg iets meer dan 2%.
KBC is positief over de koersontwikkeling. Volgens Hoste is de bierindustrie goed bestand tegen economische tegenwind. Verder wijst Hoste op het feit dat er in de opkomende markten nog wel iets te winnen valt.
KBC verhoogde het koersdoel van 90 naar 95 euro, maar houdt het advies op accumulate. De Belgen verhoogden wel het advies voor Heineken Holding, de houdstermaatschappij waarin iets meer dan de helft van de aandelen is ondergebracht.
Het advies ging van accumulate naar buy. Het koersdoel werd verhoogd naar 85 euro. Het was 77 euro.
Heineken noteert in Amsterdam 84,14 euro. Woensdagochtend tikte het aandeel met 86,95 de hoogste notering ooit aan.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!
