Uit een analyse van de beleggingsresultaten van Saxo-klanten wereldwijd blijkt dat Nederlandse beleggers in 2025 bijzonder sterk hebben gepresteerd. Met een gemiddeld rendement van 16,5% lieten zij zowel de MSCI World Index (7,9%) als de S&P 500 (16,3%) achter zich. Hiermee behoort Nederland tot de best presterende markten waar Saxo actief is. Alleen beleggers in het Verenigd Koninkrijk (19,5%), Singapore (17,6%) en België (17,5%) deden het beter. Landen als Frankrijk (13,8%), Zwitserland (14,5%) en Japan (12,5%) bleven ruimschoots achter.
Het succes van Nederlandse beleggers ligt deels aan een positief beursjaar. Beleggerstrainer Hans Oudshoorn zag dat Nederlandse beleggers in 2025 profiteerden van een aantal zwaargewichten: “ASML, Shell, ING Group, ASMI en Besi zijn populair en zien we in veel portefeuilles terug. En juist deze namen hebben het afgelopen jaar goed gepresteerd. Daarnaast spreiden Nederlanders steeds meer internationaal; van Nvidia tot Rheinmetall. Ook deze bedrijven hebben een goed jaar achter de rug op de beurs.“
Een belangrijker deel van het antwoord lijkt echter te liggen in het gebruik van meerdere beleggingsproducten. Bijvoorbeeld een combinatie van aandelen én ETF’s. Of obligaties en beleggingsfondsen. Zo blijkt uit de data-analyse van Saxo. In Nederland kwam het rendement van beleggers met slechts één productcategorie in 2025 uit op 14,8%, terwijl beleggers die meerdere producttypen combineerden gemiddeld 17,1% realiseerden. Hetzelfde patroon ziet de bank wereldwijd: ook daar haalden beleggers die gebruikmaken van meerdere productcategorieën hogere rendementen (gemiddeld 15,8%) dan degenen die zich beperken tot één type product (13,5%).
Oudshoorn: “We zien bijvoorbeeld ook steeds meer Nederlandse beleggers eenvoudig spreiden door naast aandelen ook te beleggen in ETF’s. Van wereldspreiding tot blootstelling aan de technologiesector, vaak ook door periodiek te beleggen, draagt bij aan het verlagen van de risico’s zonder dat het ten koste hoeft te gaan van het rendement.”
De data laten trouwens ook het omgekeerde effect zien: de ‘multiproduct’-beleggers behalen sinds 2022 niet alleen hogere rendementen, maar lijken ook hun verliezen beter te beheersen wanneer de markt tegenzit. In het tegenvallende beursjaar 2022 leden de multi-product-klanten gemiddeld minder verlies (21%) dan de single-product (22.7%).
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!