De beurskoersen gaan door het dak en de tienjaarsrentes op staatsobligaties roetsjen van de glijbaan af. Waarom?
Fidelity: “De topwaarderingen van Amerikaanse staatsobligaties impliceren dat de trage groei, nul-inflatie en monetaire versoepeling buiten de VS vooralsnog aanhouden. De lage rente heeft de aandelenkoersen opgepompt. Bond proxies, aandelen van bedrijven met weinig winstrisico en die dus een beetje op obligaties lijken, worden tegen extreem hoge waarderingen verhandeld.
Hoewel er nog weinig post-Brexit data beschikbaar zijn, lijken de wereldwijde groei en inflatietrends aan momentum te winnen. De gematigde verwachtingen zouden zelfs al binnen een jaar kunnen worden overtroffen. Een bescheiden groei of een inflatieverrassing kunnen de rally afremmen.”
Door het dal
Het voorspellingsmodel van Trading Economics geeft duidelijk aan dat het rendement op 10-jarige Amerikaanse obligaties uit het rentedal probeert te kruipen.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!

