Drie schrijvers van boeken over beleggen gingen op de BeleggersFair met Eddy Schekman in debat over beleggen en het beurssentiment. Peter Siks, Robert van Beek en Michiel van Vugt hebben verschillende opvattingen over beleggen, maar over een ding waren ze het eens: trek als belegger je eigen plan.
Siks schreef een aantal jaren geleden het boek Beleggen is niet eng. Daar zit ‘m volgens hem vaak het probleem. “ Mensen zijn er huiverig voor en sparen liever.” Nederlanders zijn volgens hem een volkje dat het liefst spaart. “Dat is veilig en je weet precies waar je aan toe bent.” Het liefst zou Siks zien dat ouders niet een spaarrekening voor hun kind openen. “ Maak er een beleggingsrekening van. Laat een kind vijftig jaar sparen. Dan heeft hij genoeg geld voor de oude dag.” Siks noemt dat ‘de lange adem’
Van Vugt en Van Beek brachten ook de volgzaamheid van de beleggers ter sprake. Kuddegedrag zorgt ervoor dat rendementen als sneeuw voor de zon verdwijnen. “Hoog kopen, laag verkopen”, zei Van Beek. Volgens Van Vugt komt dat ook omdat mensen te weinig naar zichzelf kijken. “Ze vergelijken hun rendementen met die van anderen, en als die beter zijn proberen ze die ook te krijgen. Met alle gevolgen van dien.”
Kijk hier de talkshow terug.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!

