Na decennia van dalende rente en met de Fed aan de vooravond van een renteverhoging in december vragen veel beleggers zich af wanneer de obligatiebullmarkt ten einde loopt.
Hoewel macro-economische data bond-bearish blijven, roept de plotselinge yield-sprong die begin september plaatsvond, de vraag op of obligatiemarkten niet op de zaken vooruitlopen, meent Morgane Delledone, Fixed Income Strateeg bij ETF Securities.
Er zijn 4 risico’s die voor een omslag kunnen zorgen. -1 Een onverwachte acceleratie van economische groei en inflatie met als gevolg dat centrale banken van het ruime monetair beleid afstappen en gaan verkrappen, -2- een onhoudbare opbouw van overheidsschulden door een ruim budgettair beleid, -3- een toenemende vraag naar krediet en groei van investeringen en -4- een acceleratie van de economische groei in China.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!

