In augustus zijn er in de Europese Unie meer nieuwe personenauto’s verkocht. Dit bleek donderdag uit de registraties van brancheorganisatie ACEA.
Er werden in augustus in totaal 708.211 nieuwe voertuigen geregistreerd in de EU, wat een stijging op jaarbasis van 4,5 procent betekende. In de eerste acht maanden van dit jaar steeg de verkoop met 5,3 procent.
In Nederland werden in augustus 26.455 voertuigen geregistreerd, een daling van 0,2 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. In België werden in augustus 28.295 voertuigen geregistreerd, 8,3 procent meer dan in augustus 2025. Italië liet een stijging van 3,2 procent zien.
In Duitsland en Frankrijk was het beeld ook positief. In augustus werden er in Duitsland 2,6 procent meer auto’s geregistreerd, terwijl in Frankrijk ruim 7 procent meer auto’s werden verkocht.
Het aantal registraties van benzineauto’s daalde in augustus met ruim 24 procent, terwijl er bijna 63 procent meer volledig elektrische auto’s werden verkocht.
Volkswagen Group had in augustus een marktaandeel van 25,9 procent, terwijl dit voor Stellantis 14,0 procent was. In augustus 2025 was dit nog respectievelijk 28,0 en 14,2 procent.
Renault zag het marktaandeel dalen van 10,3 naar 9,4 procent.
Mercedes zag het marktaandeel daarentegen stijgen van 5,6 naar 5,8 procent, maar bij BMW liep het marktaandeel terug van 7,7 naar 7,4 procent.
Het marktaandeel van Tesla verbeterde op jaarbasis van 1,2 naar 1,8 procent.
Het Chinese BYD kwam in augustus uit op een marktaandeel van 2,9 procent. Dat was een jaar eerder nog maar 1,3 procent.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!