Alex Tedder is door Schroders tot Head of Global Equities benoemd. Hij begint in juni en komt van American Century Investments (ACI). Daar was hij Senior Vice President en Co-Head of Global and Non-US Large Cap Strategies.
Op 31 december 2013 had Tedder 21 miljard dollar onder beheer en managede een team van 15 personen. Als hoofd van Global Equities zal hij het stokje overnemen van Peter Harrison wat betreft het management van de businessaangelegenheden, de strategische planning en de aansturing van de ploeg mensen die zich met wereldwijde aandelen bezighouden.
Tedder zal moeten samenwerken met SimonWebber, die het boegbeeld is qua wereldwijde aandelenportfefeuilles. Er zal geen verandering in het team zijn van de beleggingsstijl of de belangrijkste elementen van het beleggingsproces. De aanpak met het gebruik van mondiaal georiënteerde sectorspecialisten blijft de kern van beleggingsproces.
In 1990 maakte Tedder zin entree in de financiële sector. Hij was 12 jaar in dienst van Deutsche Asset Management. Daar was hij onder andere Managing Director, Head of International Equities en portfoliomanager.
Voor zijn tijd bij Deutsche werkte hij al voor Schroders in het Verenigd Koninkrijk en Duitsland. Hij probeerde toen Europese aandelenmandaten in de wacht te slepen en richtte zich ook op de activiteiten gericht op private equity. Tedder stapte in 2006 over naar ACI.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!