De Aziatische beurzen noteerden dinsdag overwegend licht lager, waarbij een herstel onder AI- en chipaandelen tegenwicht bood aan de hoge olieprijzen en oplopende obligatierentes.
In Tokio koerste de Nikkei index enkele tienden van een procent lager, terwijl de Hang Seng index in Hong Kong ongeveer een half procent prijs gaf. Chipaandelen herstelden deels van de forse verliezen van maandag, toen techaandelen stevig onder druk stonden na waarschuwingen van prominente AI-bestuurders over de risico’s van een te snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
In Hong Kong won Prosus deelneming Tencent ongeveer 3 procent, na onder meer een sterke beursgang van Enflame Technology, de Chinese AI-chipproducent waarin Tencent na de IPO van vrijdag ongeveer 18 procent bezit. Enflame koerste vanochtend circa 225 procent boven de introductieprijs.
Naast de ontwikkelingen rond AI gaat de aandacht vooral uit naar de hoge olieprijzen en obligatierentes. De oliefutures koersten vanochtend ruim anderhalf procent hoger, en een vat Brent kostte vanochtend 107,40 dollar per vat. De situatie in de Straat van Hormuz is nog steeds gespannen en rapporten over aanvallen van de Houthi’s in Saoedi Arabië wegen op hjet sentiment.
Oplopende energieprijzen werken inflatoir en de Amerikaanse- en de Japanse tienjaarsrente noteren ondertussen op historisch hoge niveaus, boven de psychologische grenzen van respectievelijk 5,00 en 3,00 procent.
De markt schat de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve woensdag inmiddels op meer dan 90 procent. Later deze week volgen ook rentebesluiten van de Bank of England en de Bank of Japan.
De Chinese macrocijfers die vanochtend werden gepubliceerd gaven ondertussen een gemengd beeld. De industrie was duidelijk sterker dan verwacht, maar consumptie en vooral investeringen blijven zwak.
De Europese beurzen maken zich dinsdag naar verwachting op voor een licht lagere opening.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!