De Aziatische beurzen deden woensdag een duidelijke stap terug, waarbij vooral de verliezen in Japen en Zuid-Korea opliepen.
De Nikkei-index verloor circa drie procent op 64.251,37 punten, terwijl de Zuid-Koreaanse KOSPI-index zelfs bijna vier procent inleverde. De SSE Composite-index en de Hang Seng-index gaven beide ongeveer een procent prijs.
Beleggers maken zich zorgen over de hernieuwde escalatie in het Midden-Oosten en de hogere olieprijs die dit tot gevolg heeft. De Verenigde Staten en Iran voerden vannacht opnieuw over en weer aanvallen uit. Iraanse media meldden explosies in het zuiden van het land, terwijl Iran raketten afvuurden op Amerikaanse doelen in Jordanië, Koeweit en Bahrain.
“Als de mislukte natie Iran wraak neemt voor deze volkomen gerechtvaardigde aanval, zullen ze opnieuw worden getroffen”, schreef de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. “Ditmaal veel harder en op een veel grotere schaal, maar dat zal nog niet de grootste aanval van allemaal zijn, die ligt nog op de loer. En als dat voorbij is, zal er nog maar heel weinig overblijven van de Islamitische Republiek Iran.”
“Deze hernieuwde escalatie vergroot het risico op een langdurigere verstoring van de energiestromen door de Straat van Hormuz en heeft de voorzichtige verbetering van het sentiment ten aanzien van het conflict die de afgelopen weken te zien was, tenietgedaan”, reageerden analisten van Commerzbank Research in een rapport.
De olieprijzen stegen vanochtend opnieuw met circa een half procent. De afgelopen dagen zijn de prijzen al flink opgelopen.
De Europese beurzen lijken woensdag wat lager te gaan openen.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!