Azië wordt het nieuwe Zwitserland, zo verwachten onderzoekers van de Zwitserse private bank Julius Baer. De conclusie is misschien wat ‘over the top’, maar zeker is het potentieel van het stijgende aantal miljonairs in de regio waarvan de prognoses steeds gunstiger uitvallen. Met name Indonesië springt er bovenuit.
Westerse private banks volgen met grote interesse de ontwikkelingen in Azië in hun zoektocht naar nieuwe klanten. China en India zullen dit jaar en 2012 voor meer dan 40% van de mondiale economische groei zorgen.
Het aantal miljonairs zal in de gehele Aziatische regio aanmerkelijk toenemen. En dat geldt ook voor hun rijkdom. In 2015 zullen er naar verwachting 2,82 miljoen Aziaten met een kapitaal van minstens 1 miljoen dollar zijn. Dat is een verdubbeling ten opzichte van vorig jaar toen het aantal miljonairs naar schatting 1,16 miljoen mensen bedroeg.
De totale rijkdom van de Aziatische superrijken zal zich van 5,6 biljoen dollar in 2010 verdrievoudigen tot 15,81 biljoen dollar, zo blijkt uit het ‘Julius Bear Wealth Report’ dat samen met de Aziatische broker CLSA werd samengesteld.
De sterkste toename zal Indonesië laten zien, met een aangroei van 25%. Er zullen rond 2015 zo’n 99.000 Indonesische miljonairs zijn, die over een gezamenlijk vermogen van 487 miljard dollar kunnen beschikken. China zal met 1,40 miljoen de grootste populatie miljonairs hebben. Hun totale activa worden beraamd op 8,76 biljoen dollar.
Julius Baer verwacht veel van het consumptiepatroon dat gepaard met groei van het aantal ‘high net worth individuals’ en heeft een aparte index in het leven geroepen die grip moet krijgen op de uitgaven voor luxe consumptiegoederen, zoals champagne en kaviaar, en de invloed van de inflatie op het consumptiepatroon van rijke Aziaten. Daartoe wordt een mandje gevolgd van twintig leveranciers van luxe producten in vier belangrijke steden. Dat zijn Hongkong, Shanghai, Singapore en Mumbai.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!