Robots komen eraan en bieden in toenemende mate beleggingskansen. In veel industrieën wordt al gewerkt met robots, maar ze zullen in aantal toenemen en ingrijpende invloed uitoefenen.
Beleggers moeten hun voordeel hiermee doen en zich niet laten afschikken door apocalyptische verhalen over ‘robot overnames’. Dit meldt Bob Homan, Hoofd Investment Office bij ING.
Mensen reageren krampachtig op deze ontwikkeling en vrezen dat er banen verloren gaan. Homan: “In de jaren tachtig hoorde je dezelfde geluiden met betrekking tot IT. Om maar te zwijgen over de reacties op de introductie van de stoommachine. Nieuwe ontwikkelingen zullen altijd enige frictie opleveren, omdat we sommige verhoudingen weer opnieuw moeten uitvinden.”
Koopkansen
Door innovatie van de robotisering ontstaan mooie koopkansen voor beleggers. Beleggingen in bedrijven die zich daarmee bezig houden, doen het over het algemeen heel goed. Kleine start-up bedrijven kunnen nog risico’s met zich meebrengen.”Je kunt ook kijken naar grote industriële conglomoraten als Siemens, General Electric, Samsung en wat te denken van Apple. Daarmee heb je een wat safere belegging dan in een klein robotbedrijfje dat op zoek is naar kapitaal”, aldus Homan.
Google innoveert ook maar door. Niet alleen met een zelfsturende auto, het bedrijf heeft in het afgelopen half jaar liefst zeven bedrijven gekocht die zich bezighouden met verschillende aspecten van robotica. Voormalig Android-baas Andy Rubin gaat een project bij Google leiden waar intelligente en mensachtige robots worden ontwikkeld.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!