UBS heeft dinsdag het koersdoel voor ASML verhoogd van 2.250 naar 2.350 euro met handhaving van het koopadvies. Dit bleek uit een rapport van analist Francois-Xavier Bouvignies.
In zijn rapport vraagt Bouvignies zich af wat de markt mist.
Er is geen bedrijf in de Europese halfgeleidersector dat volgens de analist zo’n aantrekkelijke verhouding tussen risico en rendement biedt.
De winsttaxaties van UBS liggen voor 2027 7 procent hoger dan de consensus en voor 2028 is dit zelfs 20 procent. In 2030 rekent de bank op een winst per aandeel ASML van 85 euro, waar de consensus slechts op 70 euro zit. “Dit impliceert een samengestelde winstgroei van gemiddeld 31 procent per jaar”, benadrukte Bouvignies.
“Terwijl beleggers zich blijven richten op de WFE-cyclus, zijn wij van mening dat de markt een structurele verbetering van de winstgevendheid van ASML over het hoofd ziet”, aldus de analist.
Deze verbetering dankt ASML aan prijsverhogingen. “Prijszettingsmacht wordt de volgende winstaanjager”, aldus Bouvignies.
Ook een toenemende lithografie-intensiteit en een groeiende blootstelling aan geheugenchips helpen ASML volgens de analist, die zijn winsttaxatie voor 2028 met 10 procent verhoogde.
Het aandeel ASML steeg dinsdag met 0,6 procent naar 1.459,80 euro.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!