De Amsterdamse beurs koerste donderdagmiddag wat lager. Rond de klok van twee uur daalde de AEX 0,1 procent tot 1.101,58 punten.
Onder de hoofdaandelen gingen UMG en WDP aan kop met winsten van gemiddeld een procent. Aegon verloor na cijfers 3,6 procent. De sterke resultaten werden mogelijk overschaduwd door het aangekondigde vertrek van de CFO, zo stelde JPMorgan donderdag in reactie op de cijfers van de verzekeraar. Financieel directeur Duncan Russell vertrekt in verband met de aanstaande verhuizing van Aegon naar de VS en dat kan volgens JPMorgan voor onzekerheid zorgen op korte termijn.
CVC wist met een min van 1,2 procent ook niet in het groen te komen. CVC kondigde een strategische joint venture aan met de Britse pensioenspecialist Standard Life voor een nieuw platform voor de overdracht van pensioenrisico’s, gericht op grote Britse bedrijfspensioenregelingen.
In de AMX verloor Arcadis 0,6 procent. WSP blijft achter zijn overnamebod op Arcadis staan, maar verhoogde de bieding niet. TKH schreef 1,6 procent bij. AMG en Aperam verloren tot 4,5 procent.
Onder de kleinere aandelen won Vastned 0,4 procent, maar daalden Fastned en Avantium 2 tot 3,5 procent. Alfen leverde na de cijfers woensdag nog eens krap twee procent in.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!