De Amsterdamse beurs is donderdag hoger van start gegaan, waarbij de sectorrotatie van woensdag een vervolg kreeg.
Kort na de klok van negen uur steeg de AEX met 0,39 procent naar 1.139,62 punten. De AMX won 0,7 procent.
ArcelorMittal voerde de AEX aan met een koerswinst van 5,1 procent. De staalproducent rapporteerde voorbeurs een EBITDA van 2,02 miljard dollar over het derde kwartaal, een stijging van 34 procent op jaarbasis en boven de analistenverwachting van 1,97 miljard dollar.
Prosus volgde met een winst van 4,9 procent, tegen de achtergrond van een sterke beursdag in Hongkong van Tencent, waarvan Prosus grootaandeelhouder is. AkzoNobel steeg met 2,8 procent en Adyen won 2,5 procent. DSM-Firmenich en Exor werden respectievelijk 2,3 en 2,1 procent duurder.
De chippers stonden opnieuw onder druk. ASMI verloor 3,3 procent, ASML daalde met 3,1 procent en Besi leverde 2,5 procent in. Ook in Azië werden halfgeleideraandelen vanochtend verkocht vanwege zorgen over strengere Amerikaanse regels voor datacenters en een mogelijke vertraging van de investeringen in AI-infrastructuur.
IMCD daalde na de cijfers met 2,4 procent. De distributeur van speciaalchemicaliën boekte over de eerste negen maanden een 8 procent hogere EBITA van 425 miljoen euro. Voor het volledige jaar rekent IMCD op een autonome EBITA-groei.
Shell verloor 2,0 procent en SBM Offshore daalde met 1,3 procent, na de scherpe terugval van de olieprijzen op woensdag.
In de AMX sprong Air France-KLM eruit met een koerswinst van 10,8 procent. De luchtvaartgroep overtrof de winstverwachtingen voor het derde kwartaal, hoewel de capaciteitsprognose werd verlaagd en de verwachte brandstofrekening omhoogging. Daarnaast presenteerde KLM ingrijpende maatregelen om de winstgevendheid te verbeteren.
Basic-Fit won 2,6 procent en Aperam steeg met 2,2 procent. Aan de onderkant verloor CSG 2,3 procent. Theon International daalde met 1,7 procent.
BAM noteerde na een kwartaalupdate 0,3 procent lager. De bouwer meldde een hogere winstgevendheid in beide divisies en handhaafde de verwachting van een aangepaste EBITDA-marge van ten minste 6,5 procent voor dit jaar.
Bij de kleinere aandelen was ForFarmers de grootste daler met een verlies van 5,5 procent na een kwartaalupdate. De veevoerproducent meldde een positieve volumeontwikkeling en een verdere versterking van de marktposities.
CM.com ging binnen de AMS20 aan kop met een winst van 2,3 procent, gevolgd door Wereldhave met 1,4 procent.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!