De Amsterdamse beurs noteerde donderdagmiddag 0,8 procent hoger op 1.074 punten, waarmee de index weer richting de ‘all time high’ op 1.092 punten koerst.
Dankzij de sterke kwartaalcijfers en outlook van Micron is het geloof in de AI-trend weer terug. Besi won 1,1 procent en ASMI en ASML stegen meer dan 4 procent.
Verder won AkzoNobel 1,3 procent en Unilever 1,0 procent. Het Amerikaanse McCormick, waaraan Unilever zijn voedingstak wil verkopen, kwam zojuist met kwartaalcijfers. Die worden straks beloond met een 2 procent hogere opening.
SBM Offshore en Adyen leverden rond 2 procent in.
In de AMX won BAM 3,3 procent en Air France-KLM 2,7 procent. Fugro daalde met 2,7 procent en AMG met 4,0 procent.
Bij de small caps steeg OCI met 6,8 procent naar 4,01 euro. NNS Holding van Nassef Sawiris wil een bod uitbrengen van 4,10 euro per aandeel OCI.
“Hoewel het geen hoog bod is […] zou dit wel een uitweg kunnen bieden uit de huidige impasse”, aldus Degroof, dat het koersdoel voor OCI verlaagde van 4,30 naar 4,10 euro.
CM.com won 2,7 procent en Alfen daalde met 1,4 procent.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!