De Amsterdamse beurs noteerde dinsdagmiddag lager, terwijl halfgeleideraandelen onder druk stonden als gevolg van de oplopende rentes.
De AEX noteerde rond kwart voor twee 0,4 procent lager op 1.110,28 punten. Daarmee was het verlies wel iets lager dan vanochtend.
Het algemene sentiment wordt ook niet geholpen door de aanhoudende impasse in het Midden-Oosten, waardoor de olieprijzen op een hoog niveau blijven, wat de inflatievrees, en dus ook rente-angst, verder aanwakkert.
ASML, Besi en ASMI noteerden dinsdagmiddag 3 tot 4,5 procent lager. ASMI kreeg nog wel een koersdoelverhoging van Degroof Petercam tot 1.300 euro.
Shell kon profiteren van de hoge olieprijzen en won een procent. Adyen, dat vorige week goed scoorde met de halfjaarcijfers, nam maandag gas terug, maar zit vandaag weer in de lift. Het aandeel won halverwege de middag 1,7 procent.
Wolters Kluwer ging 3 procent hoger en RELX won 1,5 procent.
In de Midkap kon Flow Traders profiteren van het volatiele marktklimaat, met een koerswinst van 1,2 procent. Ook Havas en Arcadis wonnen meer dan een procent. AMG leverde ruim 3 procent in, net als defensiebedrijf CSG. Sectorgenoot Theon noteerde wel in het groen.
Bij de small caps waren de winsten bescheiden. Alfen en Fastned leverden meer dan 3 procent in. Alfen opent vanavond de boeken. De analistenconsensus rekent op een hogere omzet en EBITDA.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!