De Amsterdamse beurs is vrijdag hoger aan de handelsdag begonnen. Kort na de beursgong steeg de AEX met 0,4 procent tot 1.106,82 punten. De AMX won 0,1 procent.
In de AEX ging Universal Music Group aan kop met een winst van 3,1 procent. Ook de chipaandelen vonden de weg omhoog. ASMI steeg met 1,6 procent, terwijl Besi en ASML respectievelijk 1,2 en 1,1 procent wonnen. Wolters Kluwer en Adyen stegen eveneens met 1,2 procent.
Ahold Delhaize was de grootste daler met een verlies van 2,2 procent, na een koersdoelverlaging van JPMorgan, gevolgd door DSM-Firmenich met een verlies van 1,9 procent. ING leverde 0,5 procent in, terwijl ABN AMRO 0,3 procent won.
JPMorgan verhoogde vrijdag de koersdoelen voor ING en ABN AMRO naar respectievelijk 38,30 en 47,00 euro, met behoud van de adviezen Overwogen en Neutraal. ING werd bovendien op ‘Positive Catalyst Watch’ geplaatst in aanloop naar de kwartaalcijfers. De Amerikaanse zakenbank ziet ruimte voor positieve verrassingen.
Bij de middelgrote fondsen wonnen BAM en CSG circa 1 procent. TKH steeg met 0,8 procent en Heijmans met 0,7 procent. Pharming verloor daarentegen 2,1 procent. Corbion daalde 1,5 procent en Fugro leverde 1,1 procent in. Corbion moet op zoek naar een nieuwe CEO, nu de huidige topman geen derde termijn ambieert.
Onder de aandelen in de AMS20 viel Alfen op met een koerswinst van 1,7 procent. TomTom en Nedap boekten winsten van circa een procent.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!