De Amsterdamse beurs bleef donderdagmiddag dicht bij huis. Rond de klok van twee uur daalde de AEX met 0,1 procent tot 1.106,48 punten.
Onder de hoofdaandelen wonnen Besi, ASMI en ASML bijna één tot ruim 2 procent, na sterke cijfers van chipreus Nvidia woensdag nabeurs op Wall Street. Ook elders in Europa lagen halfgeleiders er goed bij. Zwaargewicht Unilever verloor 1,4 procent en Ahold Delhaize leverde ook meer dan een procent in.
In de Midkap won CSG 2,8 procent en TKH meer dan een procent. Van Lanschot Kempen daalde na cijfers met 1,6 procent, ondanks een flinke winstsprong in de eerste jaarhelft.
In de AMS20 viel Fastned op met een stijging van twee procent. Kendrion verloor juist 1,6 procent. Het aandeel won een dag eerder nog vier procent na cijfers.
Het lokaal genoteerde Azerion verloor bijna 8,7 procent na cijfers en een outlookverlaging.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!