De Europese Commissie heeft woensdag de toezeggingen van de Franse farmaceut Sanofi geaccepteerd en daarmee een mededingingsonderzoek naar de marketing van het griepvaccin Efluelda beëindigd. De toezeggingen worden juridisch bindend voor Sanofi.
Volgens de Commissie worden haar zorgen weggenomen door het aanbod van Sanofi om de mogelijke gevolgen recht te zetten van eerdere uitingen over het concurrerende griepvaccin Fluad van het Australische CSL.
Sanofi zegt gedurende het hele onderzoek te hebben meegewerkt met de Commissie, die het onderzoek afsloot zonder een inbreuk vast te stellen. De toezeggingen moeten de komende vier griepseizoenen duidelijkheid scheppen over hoe het bedrijf in Frankrijk en Duitsland verwijst naar regelgevende aanbevelingen en concurrerende producten, aldus Sanofi.
De Commissie startte de zaak in juni naar aanleiding van zorgen dat de promotie van Efluelda in Frankrijk en Duitsland neerkwam op een lastercampagne tegen Fluad. In augustus vroeg Brussel marktpartijen om op de voorgestelde toezeggingen te reageren.
Als onderdeel van de toezeggingen plaatst Sanofi twee jaar lang een verklaring op zijn Franse en Duitse website en stuurt deze naar de Duitse zorgverleners die het eerder benaderde. Ook belooft het bedrijf tot 2030 niets meer te communiceren dat twijfel zaait over de prestaties van Fluad.
CSL-vaccintak CSL Seqirus zegt dat het besluit van de Commissie eerlijke concurrentie ondersteunt en het belang onderstreept van accurate vaccincommunicatie die aansluit bij onafhankelijke wetenschappelijke beoordelingen en nationale vaccinatieadviezen.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!