De Chinese economie is in het eerste kwartaal van dit jaar met 6,7% gegroeid op jaarbasis.
Dat is iets minder dan het laatste kwartaal van vorig jaar; het is het laagste niveau sinds het eerste kwartaal van 2009.
De cijfers worden positief uitgelegd. Analisten trekken uit de afname van de groeikrimp de conclusie dat de stimulerende maatregelen effect hebben. Het past in het plaatje van de groeiende belangstelling om weer in Chinese aandelen te gaan beleggen.
Fundamenteel wordt dat onderstreept door de stijging van de industriële productie in maart met 6,8% op jaarbasis tegen +5,4% in de 2 voorafgaande maanden. Ook de detailhandelsverkopen ontwikkelen zicht goed: + 10,5% in maart tegen +10,2% in februari.
De iShares MSCI China ETF heeft ruimte voor een stijging van 3,29 euro naar 4,00 euro, een plus van ruim 21%. De ETF is nog verre van oversold en de RSI is nog maar net uitgebroken. De opwaartse krachten kunnen dus alleen maar toenemen.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!
