De Chinese Bright Food Group overweegt waarschijnlijk een bod op het Australische Treasury Wine Estates, de op één na grootste wijnmaker ter wereld.
Door de geruchten die in de markt rondzoemen sprong het aandeel maandag met 11 procent omhoog. Daardoor komt de waarde van het bedrijf uit op 2,6 miljard dollar (1,8 miljard euro).
Treasury Wine brengt onder meer de merken Penfolds, Rosemount en Beringer op de markt. Deze wijnen vielen eerst onder de Foster’s Group. Dat bedrijf stoottte in mei zijn wijntak af. Door de aankoop is Treasury Wine Estates een aantrekkelijk overnamedoelwit geworden.
De Chinese Bright Food Group is producent van het snoepgoed ‘Big White Rabbit’ en heeft belangen in de voedsel- en drankenindustrie, supermarkten en de landbouwsector. De onderneming heeft eerdere aangegeven in buitenland te willen expanderen.
China is als afnemer van wijn goed voor twee derde van de Australische wijnexport.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!