Weet u nog hoe we half januari jubelden toen de AEX eindelijk door de grens van 1000 punten brak? Dat lijkt alweer lang geleden, want kort erna werden de recordkoersen geraakt toen de aanval op Iran werd geopend, en dat land bepaald niet weerloos bleek.
De beursbewegingen volgden uiteraard nauwgezet het nieuws. Sprak president Trump bemoedigende woorden, dan stegen de aandelenprijzen. En toen de Iraanse raketten bijvoorbeeld het grote gasveld van Qatar wisten te raken, daalden ze weer. En rap ook. Natuurlijk kennen we allemaal de grafiekjes waarin de langetermijnrendementen worden vergeleken van geld dat op een spaarrekening staat en geld dat is belegd. Die leren dat u uzelf eigenlijk tekortdoet als u uw geld niet actief aan het werk zet. Als tenminste uw horizon lang genoeg is. Want op korte termijn kan het dus flink spoken.
Maar dat is niet de enige reden waarom ik mensen altijd adviseer om te gaan beleggen, zodra ze wat geld hebben dat ze voor langere tijd kunnen missen. En waarom ik er zelf ook aardigheid in kreeg. Want wie eenmaal is gaan beleggen, merkt dat je heel anders kijkt naar de wereld om je heen. Je begint je extra te interesseren voor geopolitieke ontwikkelingen, ook als die ver van je bed zijn. Opeens beginnen de economiepagina’s te leven, en ga je verbanden zien tussen wat er in dat katern en voorin de krant staat.
“Wie eenmaal is gaan beleggen, merkt dat je heel anders kijkt naar de wereld om je heen”
En je leert bijvoorbeeld ook over psychologie, dat mensen zich toch als kuddedieren blijven gedragen. Wezens die kooplustig worden als de koersen pieken, en huiverig als de prijzen laag zijn. Beleggen scherpt dus je blik op de wereld, en de personen op je heen. Zodoende verrijkt het je leven. Zelfs op de momenten dat het op de beurs even tegenzit.

Één reactie op “Beleggen maakt je altijd rijker”
Nou de aankomende box3 belastingen en hun 36% belasting op je belegging moet je toch goed overna gaan denken .