De producentenprijzen in Duitsland zijn in september nog harder gestegen dan in augustus, vooral door de fors hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, maar ook doordat de prijzen van halffabrikanten sterk stegen. Dit bleek dinsdag uit cijfers van Destatis, het Duitse bureau voor de statistiek.
Op jaarbasis stegen de prijzen in september 6,7 procent, de sterkste stijging sinds maart 2023. In augustus was de toename nog 4,6 procent en in juli 3,0 procent.
Ten opzichte van augustus stegen de Duitse fabrieksprijzen in september met 1,9 procent, na een toename met 1,1 procent in juli en augustus.
De energieprijzen stegen op jaarbasis met 14,9 procent en de prijzen van halffabrikanten lagen 6,4 procent hoger dan een jaar eerder.
De prijzen van kapitaalgoederen en duurzame consumptiegoederen stegen veel minder sterk, met ruim 2 procent, terwijl niet-duurzame consumptiegoederen 1,8 procent goedkoper werden.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!