61 economen en academici die door de ECB zijn ondervraagd, verwachten dat de inflatie in 2015 zal uitkomen op 1,0% (was eerst 1,2%) en 1,4% (was 1,5%) in 2016. De inflatie blijft dus een hoofdpijndossier voor ECB-voorzitter Draghi. Het betekent ook dat de komende kwartalen de financiële markten Draghi en de Bundesbank op de knieën proberen te krijgen om verruimende maatregelen te nemen. De lage verwachtingen voor de inflatie worden toegeschreven aan de effecten van de eerdere appreciatie van de euro, de lagere olieprijs en het economische klimaat in de eurozone.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!
Geschreven door: Eddy Schekman
Eddy Schekman woont en werkt vanuit China en houdt zich vooral bezig met duiding van het financiële nieuws voor ondernemende beleggers. Sinds 2008 publiceert hij voornamelijk voor het Cash platform.
De berichten op Cashcow kunt u ook lezen via de distributieplatforms LinkedIn, Twitter of Facebook. Vragen worden alleen beantwoord via deze website en niet via social media. Haatdragende of respectloze vragen/reacties zal ik niet in behandeling nemen.
Bekijk alle 21158 berichten van Eddy Schekman
Terug naar het nieuws overzicht