Barry Callebaut is in het derde kwartaal teruggekeerd naar groei, hoewel het bedrijf voor heel dit boekjaar nog wel een kleine volumedaling verwacht. Dit bleek donderdag uit cijfers van het chocoladebedrijf.
De chocoladevolumes daalden in de eerste negen maanden met 2,8 procent, maar in het derde kwartaal was er voor het eerst in meer dan twee jaar tijd een stijging van liefst 5,7 procent.
Toch blijft de wereldwijde chocolademarkt moeilijk, met een volumedaling van 4,4 procent in het derde kwartaal. Het bedrijf verwacht dat het herstel slechts geleidelijk zal verlopen en voor het lopende boekjaar rekent het nog altijd op een volumekrimp van ongeveer 1 procent.
Daarnaast handhaafde Barry Callebaut zijn verwachting voor een daling van circa 15 procent voor de terugkerende EBIT. De schuldratio moet dit jaar onder de 3 uitkomen. Hierbij moet het in juni gelanceerde het actieprogramma Focus for Growth helpen.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!