Voortdurend stellen beleggers zichzelf de vraag: waarin moet ik beleggen? Dave Daglio, fondsbeheerder bij The Boston Company denkt het te weten.
“De koers-winstverhouding (k/w) van Amerikaanse aandelen bedraagt 18,6, tegen 16,6 gemiddeld”, aldus Daglio. “In Europa en het Verenigd Koninkrijk is het niet anders.”
Er ligt nog zeker waarde opgesloten in Amerikaanse aandelen, maar beleggers moeten selectief zijn. Daglio: “De sectoren die de k/w hoger drijven zijn met name biotech en internet. Deze zijn minder in Europa genoteerd. Zouden ze niet worden meegenomen, dan zakt de k/w van Amerikaanse aandelen onder die van Europese aandelen.”
De groei van de winst per aandeel ligt in de VS op het niveau van opkomende markten. De winstgroei in Europa verloopt traag. Europa staat wel voor een periode van herstel, maar de trend in de VS is al enkele jaren sterker. Kansen zoekt Daglio onder meer in de financiële, binnenlandse industriële en informatietechnologiesector. “Hoog aan de prijs zijn aandelen uit de sectoren consumenten, vastgoed, telecommunicatiediensten en nutsvoorzieningen.”
Tien kansrijke aandelen
De aandelen die in de Dow Jones zitten, kunnen op basis van charttistische modellen met gemiddeld 23% stijgen. Apple zal menigeen aanspreken met een winstpotentie van bijna 26%, maar het lijstje laat zien dat aandelen als Du Pont, Chevron, WalMart en Procter & Gamble nog meer hebben te bieden.

