De Europese aandelenmarkten zullen vandaag iets lager openen. In de premarket zweven de verliezen rond de 0,10%. De kleine correctie wordt niet fundamenteel gedreven, maar charttechnisch. De AEX (561,35) is boven de bovengrens van de bandbreedte gekomen. Dat belemmert een opgaande beweging.
De fundamentele agenda blijft gevuld met Brexit en het handelsoverleg tussen China en de VS. Het is een positief teken dat VS-president Trump vandaag de Chinese vice-premier Liu He zal ontmoeten. Brexit blijft een verhaal apart. Het Britse Lagerhuis heeft een wetsvoorstel aangenomen dat een ‘no deal-Brexit’ op 12 april moet uitsluiten. Een no-deal-Brexit is uitgesloten als het Hogerhuis ook instemt. In het meest gunstige geval komt er dan geen Brexit. Pond/dollar is +0,11% op 1,3173.
Ook Azië heeft last van winstnemingen. Alleen Shanghai is +0,65% vanwege het gunstige verloop van de handelsbesprekingen en de economische cijfers die eerder deze week zijn gepubliceerd. Nikkei -0,03% en Kospi +0,07%. Euro/dollar 1,1241. Euro/yuan 7,5533. Goud +0,10% op 1.296,70. Brent -0,04% op 69,28 dollar. Duits Bunds +0,01 op 0,007%. US Bonds -0,002 op 2,515%.
Beleggers moeten zich voorbereiden op een recessie, meent Paul Jackson, Head of Multi-Asset Research bij Invesco. Desalniettemin verwacht men in dollar gemeten een jaarlijks rendement van 14% voor Japanse aandelen, 11% op vastgoed opkomende landen en 4% op staatsschuld uit opkomende landen. Grondstoffen hebben de bodem nog niet bereikt.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!

