ABN Amro: Philips waarschuwde dat het een groter dan verwacht verlies gaat lijden op de slecht presterende tv-activiteiten in het eerste kwartaal. Dat is zorgwekkend, maar niet schokkend. De tv-activiteiten draaien al een paar jaar slecht.
Wij hopen en verwachten dat de nieuwe CEO zich ook op deze nieuwe divisie gaat focussen. Het uitbesteden van deze activiteiten zou grote sommen werkkapitaal vrijmaken en het winstprofiel verbeteren. De aandacht van het management kan dan uitgaan naar activiteiten die meer beloven. Dit proces kan even duren; in de tussentijd zullen de activiteiten blijven drukken op de resultaten. Als gevolg hiervan hebben analisten hun winstverwachtingen voor de komende jaren naar beneden bijgesteld.
Exclusief tv-activiteiten zijn we positief over Philips. Het bedrijf heeft een aantrekkelijk productaanbod en groeit sterk in opkomende markten. Met 10x de verwachte winst voor 2012 en 0,6x EV/omzet blijft de waardering laag vergeleken met de sector en met het verleden. Het koersdoel is 27 euro.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!
