De wereldwijde vraag naar luchtvracht is in juli met 3,9 procent gestegen. Dit meldde brancheorganisatie IATA maandag in een persbericht.
“De macro-economische context bleef gunstig voor de vraag naar luchtvracht. De productie in de verwerkende industrie en de exportorders bleven stevig in de groeizone, en de wereldhandelsvolumes trokken aan. De gemiddelde opbrengsten uit luchtvracht in juli 2026 bleven ruim boven het niveau van juli 2025”, aldus IATA in een toelichting.
Tegelijkertijd zorgden de stijgende prijzen voor vliegtuigbrandstof voor een toenemende kostendruk voor luchtvaartmaatschappijen, volgens de brancheorganisatie.
De groei deed zich in juli voor in alle regio’s waar luchtvaartmaatschappijen actief zijn, maar de omvang ervan varieerde. Zo nam het internationale verkeer met 4,7 procent toe, aangevoerd door luchtvaartmaatschappijen uit Noord-Amerika, Azië Pacific en Europa.
“Op het niveau van de vrachtcorridors vormde de route Azië-Noord-Amerika de belangrijkste steunpilaar, maar verschillende handelsroutes met het Midden-Oosten kenden een scherpe krimp”, volgens IATA.
De capaciteit in de sector, gemeten in beschikbare vrachttonkilometers, steeg in juli met 1,7 procent, wat minder was dan de vraag. Hierdoor steeg de wereldwijde beladingsgraad met 1 procentpunt tot 46,0 procent, “wat wijst op een krappere balans tussen vraag en aanbod”, aldus IATA.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!