De Duitse regering wil een miljardenproject voor de bouw van het grootste oorlogsschip sinds de Tweede Wereldoorlog schrappen. Dit meldde de Financial Times dinsdag op basis van ingewijden, na eerdere berichtgeving door Der Spiegel.
Defensieminister Boris Pistorius bracht dinsdag parlementsleden en enkele bedrijven op de hoogte van de plannen.
In plaats van zes F126-fregatten, zou Berlijn nu acht kleinere Meko A-200-fregatten willen laten bouwen.
Het besluit is een tegenvaller voor het Duitse defensieconcern Rheinmetall, dat verwachtte de hoofdaannemer te worden van het F126-programma. Daarmee zou bijna 13 miljard euro zijn gemoeid.
Parlementsleden maakten zich in toenemende mate zorgen over de kosten en de levertijd van de fregatten. Het contract was al rond en zou voor het zomerreces aan de begrotingscommissie van de Bundestag worden voorgelegd.
Rheinmetall wilde niet reageren.
Het aandeel Rheinmetall daalde woensdagochtend met bijna 15 procent.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!