De Aziatische beurzen vonden woensdag de weg omhoog, met uitzondering van de Japanse aandelenmarkt, die dinsdag nog de deuren gesloten hield.
De Nikkei-index verloor bijna twee procent op 61.901,40 punten. Vooral halfgeleideraandelen moesten het ontgelden met verliezen voor Kioxia Holdings, SoftBank Group en Advantest van 4,5 tot 8 procent. Eerder in de nacht waren de verliezen nog groter en koerste de Nikkei-index op het laagste niveau in vijf maanden.
Elders in Azië bleken beleggers wat optimistischer gestemd. Zo steeg de SSE Composite met twee procent tot 3.683,83 punten en won de Hang Seng-index 1,3 procent tot 23.820,00 punten. De Kospi-index, met ook zware wegingen voor halfgeleiders, trok met 0,1 procent nipt aan.
De Democratische overwinning bij de tussentijdse verkiezingen in de VS zorgt voor een extra bron van zorg voor de Aziatische technologiesector, stelde analist Charu Chanana van Saxo Markets.
De verkiezingsuitslag voedt de zorgen over strenger toezicht op Big Tech, regelgeving rond AI en minder fiscale steunmaatregelen. Azië is bijzonder kwetsbaar, omdat markten als Taiwan en Zuid-Korea sterk afhankelijk zijn van de chipsector.
Hoewel de zwakte zich verspreidt over de AI-toeleveringsketen, blijft de onderliggende vraag naar geavanceerde chips sterk, merkte Chanana op. “Dat wijst erop dat er nog steeds eerder sprake is van een herwaardering van verwachtingen dan van een ineenstorting van het groeiverhaal rond AI.”
Chanana stelde dat er kans is op verdere koersdalingen, waardoor beleggers niet meteen bij koerszwakte zouden moeten instappen.
Het is echter belangrijk onderscheid te maken tussen bedrijven die de uitbouw van AI financieren en bedrijven die essentiële technologie leveren. “Voor langetermijnbeleggers is het zinvol om selectief posities op te bouwen bij koersdalingen.”
Op macro-economisch vlak bleek dat de Chinese dienstensector in oktober in een lager tempo is gegroeid. De inkoopmanagersindex voor de dienstensector daalde van 51,6 in september naar 50,8 in oktober, het laagste niveau in drie maanden.
De Amerikaanse beurzen sloten dinsdag verdeeld. De technologiesector zorgde toen juist wel voor wat lucht, doordat beleggers na de recente koersdruk opnieuw instapten in vooral de grote technologienamen.
De Europese beurzen lijken woensdag een lagere opening tegemoet te gaan.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!