Pernod Ricard bereidt zich voor op een mogelijke beursgang van zijn Indiase activiteiten, terwijl de omzet in de Verenigde Staten en China verder daalt. Dit meldde de Franse drankenproducent donderdag bij de presentatie van de omzetcijfers over het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar.
De omzet in India, de belangrijkste groeimarkt van het bedrijf achter merken als Absolut-wodka en Jameson-whisky, steeg in de drie maanden van juli tot en met september met 19 procent op jaarbasis. Dat compenseerde deels de forse dalingen in de Verenigde Staten en China, van respectievelijk 10 en 25 procent. In Europa daalde de omzet met 6 procent.
In totaal kwam de omzet uit op 2,23 miljard euro, een daling van 0,9 procent op vergelijkbare basis. Dat was evenwel beter dan de 1,7 procent krimp waar analisten vooraf op rekenden.
Een definitief besluit over de beursgang van de Indiase tak moet nog de goedkeuring krijgen van de raad van bestuur, aldus Pernod Ricard.
De destillateur handhaafde donderdag de verwachting dat de omzet dit boekjaar over de brede linie stabiel blijft. Voor de middellange termijn, tot en met boekjaar 2029, rekent Pernod Ricard op omzetgroei aan de onderkant van de bandbreedte van 3 tot 6 procent, vanwege de aanhoudend zwakke Amerikaanse markt.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!