KPN heeft in het tweede kwartaal sterke resultaten geboekt, wat leidde tot een hogere outlook voor heel 2025. De aangepaste omzet steeg met 5,8% tot 1,47 miljard euro, boven de analistenverwachting van 1,43 miljard euro.
Ook de aangepaste EBITDA na leases groeide met 6,4% tot 670 miljoen euro, wat 45,5% van de omzet vertegenwoordigt en beter was dan de voorspelde 658 miljoen euro. De operationele winst nam met bijna 2% toe tot 363 miljoen euro. De nettowinst daalde echter met bijna 8% tot 210 miljoen euro, vooral door een eenmalige boekhoudkundige post.
CEO Joost Farwerck meldde dat de omzet in alle segmenten groeide. Bij de consumententak was er een gezonde instroom van nieuwe klanten voor mobiele telefonie en vast internet. Ook de zakelijke tak en Wholesale lieten sterke prestaties zien. De vrije kasstroom daalde met 14% tot 180 miljoen euro, lager dan de verwachte 215 miljoen euro. KPN wijt dit aan fasering van werkkapitaal, hogere belastingen en rentebetalingen, met een herstel verwacht in de tweede helft van het jaar.
KPN profiteerde van een gunstige schikking rond intellectuele eigendomsrechten, waardoor de outlook werd verhoogd. Het bedrijf verwacht nu een aangepaste EBITDA na leases van meer dan 2,63 miljard euro, ten opzichte van de eerdere verwachting van 2,6 miljard euro. De vrije kasstroom wordt geraamd op meer dan 940 miljoen euro in plaats van 920 miljoen euro. KPN houdt vast aan een groei van circa 3% in dienstenomzet en voorziet investeringen van 1,25 miljard euro, hoewel de investeringen in het tweede kwartaal met 12% daalden tot 298 miljoen euro.
Vooral de koersgrafiek op weekbasis, dus langere termijn, ziet er goed uit. Het aandeel staat op 4,12 euro en heeft ruimte voor een stijging naar 4,50-4,90 euro.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!

