Een scherm is voor de moderne belegger niet meer weg te denken. Het zal dezelfde kant op gaan als met een tv: op elk scherm is alles hetzelfde. Nu zijn de verschillen tussen de drie belangrijke operating systemen (Android, Apple en Google) nog groot.
Om tegemoet te komen aan de wensen van de beleggers heeft Saxo Bank het nieuwe multi-asset handelsplatform SaxoTraderGO ontwikkeld. “Het is gebaseerd op basis van een enquête onder bijna 3000 cliënten wereldwijd. Daaruit bleek dat behoud van prestaties
en functionaliteit bij het schakelen tussen verschillende apparaten een belangrijke prioriteit is. Snelheid en kwaliteit van de uitvoering van transacties waren de twee hoogste prioriteiten voor klanten in termen van de handelsprestaties, gevolgd door het aanbod aan handelsinstrumenten”, stelt de bank.
Hierdoor kan naadloos worden geschakeld tussen Web, Android en iOSapparaten. “Wij zien technologie als de sleutel tot succes.”
Modern platform
Een modern platform moet van alle markten thuis zijn: zowel voor beleggers die zich richten op de langere termijn als beleggers die het aantrekkelijk vinden om zich op de korte termijn te richten.
Bij Saxo doen de kortetermijnbeleggers dat vooral met koersversnellers als CFD’s, beleggingsproducten die vergelijkbaar zijn met Turbo’s maar die dan helemaal door de klant zelf kunnen worden samengesteld. Het goed kunnen beheersen van de hefboom is van essentieel belang van de belegger die zich richt op de korte termijn.
Culturele verschillen
Uit de enquête komt naar voren dat er culturele verschillen bestaan tussen beleggers. “Cliënten in China en Zuid-Afrika zijn het meest op zoek naar inhoud, met inzichten, nieuws en analyses als belangrijkste prioriteiten. Cliënten in Oost-Europa hechten het meeste waarde aan toegang tot markten en beleggingsinstrumenten.”
Mobiel beleggen is geen eendagsvlieg; het is een duidelijk trend. Ook bij beleggers die zich met ETF’s richten op de lange termijn. “Vandaag de dag wordt ongeveer 20% van onze winst van retailcliënten gegenereerd via mobiele telefoons en tablets”, aldus Christian Lund Hammer, Head of Platforms bij Saxo Bank.
“Driekwart van alle transacties en orders die gedaan worden bij ons komt van cliënten die verschillende apparaten gebruiken. Met SaxoTraderGO hebben we een platform ontwikkeld dat exact hetzelfde werkt op desktop Pc’s, tablets en mobiele telefoons.”
Voor de rest van het interview, klik hier.
Zie ook het onderzoek naar online brokers van Cashcow.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!