De aandelenmarkten in Azië nemen een afwachtende houding aan.
Als oorzaak wordt genoemd de nieuwe spanning in de handelsbesprekingen tussen China en de VS, nadat China de VS heeft beschuldigd van het aanwakkeren van de vrees voor cybersecurity.
Het is echter aannemelijker dat beleggers geen keuze kunnen maken, omdat Wall Street gisteren was gesloten. De afwijkingen zijn marginaal: Nikkei +0,29%, Hong Kong +0,08% en Shanghai +0,25%.
In China is de autoverkoop met 15,8% gedaald in januari na een daling van 13,0% in december. De daling heeft niet alleen te maken met het economische klimaat, maar ook het feit dat in de toekomst alleen nog elektrische auto’s mogen worden verkocht. Autokopers lijken daardoor een extra afwachtende houding aan te nemen. De verkoop van elektrische auto’s is met 180% gestegen en die van hybride met 55%.
Euro/dollar is 1,1296. Euro/yuan 7,6582. Goud -0,15% op 1.325,96. Brent -0,47% op 66,14 dollar. Duitse Bunds en US Bonds zijn vrijwel onveranderd op respectievelijk 0,11% en 2,67%.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!
