Veel particuliere beleggers verwijten hun bank passiviteit en gebrek aan deskundigheid. Dat blijkt uit marktonderzoek van De Vermogensmediair, onderdeel de Nyenrode Business Universiteit. De bezwaren van de beleggers zijn vooral het niet inspelen op marktontwikkelingen (41%), adviseren van dure huisfondsen (25%) en slechte communicatie (18%). Veel particuliere beleggers geven aan dat ze de afgelopen tijd grote bedragen verloren doordat hun bank niet ingreep terwijl de beurzen inzakten. Hun verliezen liepen in sommige gevallen in een paar maanden op tot 40%.
De Vermogensmediair onderzocht de markt van vermogensbeheer in Nederland. Het baseerde zich op enquêtes onder beleggers, interviews met vermogensbeheerders en op vakliteratuur naar dit onderwerp. Het onderzocht zowel het perspectief van de vermogensbeheerder als die van de particuliere belegger. Zo denkt 98% van de vermogensbeheerders dat zijn klant hem vertrouwt. In 33% van de gevallen is dat ook daadwerkelijk zo. De particuliere beleggers geven hun vermogensbeheerder over de afgelopen drie jaren gemiddeld een 4.5.
De Vermogensmediair kreeg de afgelopen maanden meer dan 100 aanvragen van mensen die ontevreden zijn over de manier waarop hun vermogen wordt beheerd.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!