De AEX is donderdag vrijwel onveranderd geopend. Beleggers kregen vanochtend veel kwartaalcijfers te verwerken. Met name de resultaten van Magnum vielen goed op Beursplein 5. De AEX stond na een kwartier handelen bijna vlak op 997,3 punten.
Bij opening was Shell één van de winnaars: +1,4%. De olieprijs heeft zijn opmars voortgezet, als gevolg van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz.
Het is vandaag Super Donderdag op de Amsterdamse beurs: een groot aantal fondsen publiceerde de kwartaalcijfers. De belangrijkste fondsen zijn Unilever, ING, ArcelorMittal, Magnum, IMCD en Air France-KLM.
De onderliggende omzet van Unilever steeg in het eerste kwartaal met 3,8%. Dat is iets meer dan analisten hadden verwacht. De omzet kwam uit op €12,6 miljard. Het bedrijf maakt bij zijn eerste- en derdekwartaalcijfers geen winstbedragen bekend. Het aandeel Unilever liet een kleine plus zien.
ING behaalde in het eerste kwartaal van 2026 een nettowinst van €1,56 miljard, 7% meer dan een jaar eerder. Daarmee verslaat het bedrijf de analistenverwachting van €1,46 miljard ruimschoots. ING kondigde vanochtend een nieuw aandeleninkoopprogramma van €1 miljard aan. ING steeg 1,9%.
ArcelorMittal boekte in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere nettowinst dan in dezelfde periode vorig jaar. Die kwam uit op $575 miljoen. Een jaar geleden bedroeg de nettowinst $805 mln. De omzet bedroeg in het eerste kwartaal $15,46 miljard, minder dan de door analisten verwachte $15,92 miljard. Het fonds verloor 2,7%.
Magnum heeft in het eerste kwartaal flink last gehad van valutaschommelingen en de sterke euro. De omzet van de ijsjesmaker kwam daardoor uit op 1,77 miljard euro, 1,2% minder dan in dezelfde periode vorig jaar, toen het bedrijf nog onderdeel was van Unilever. De onderliggende groei bleef echter gezond en overtrof de verwachtingen. Het aandeel won ongeveer 10%.
IMCD steeg bij opening ongeveer 5%. Het chemicaliënbedrijf heeft in het eerste kwartaal beter gepresteerd dan analisten hadden verwacht. Het boekte onder meer een hogere omzet.
De omzet van Air France-KLM steeg ten opzichte van het eerste kwartaal vorig jaar met 4,4% naar €7,5 miljard, in lijn met de verwachting van analisten. Air France-KLM boekte een operationeel verlies van €27 miljoen, tegenover een min van €328 miljoen vorig jaar. Het luchtvaartbedrijf gaf vanmorgen ook aan dat het miljarden extra kwijt zal zijn aan de aanschaf van kerosine.
De AEX-index daalde woensdag met bijna 0,4% naar 997 punten. Philips moest 5,3% prijsgeven in reactie op een winstwaarschuwing van concurrent GE Healthcare. ASML (+1,8%) was koploper bij de hoofdfondsen.
Wall Street eindigde gisteren vlak tot lager. De S&P500-index eindigde vlak, net als Nasdaq. De Dow Jones leverde 0,6% in.
Gisteren nabeurs kwam een aantal techgiganten met de cijfers over het afgelopen kwartaal. “Microsoft, Amazon en Google lieten een sterke groei zien in hun clouddivisies, doordat ze meerdere AI-modellen blijven ondersteunen en zo hun individuele risico’s effectief spreiden. Amazon realiseerde bijvoorbeeld de snelste cloudgroei in meer dan drie jaar, met uitgaven die de verwachtingen van analisten overtroffen. De aandelenkoers schommelde tussen winst en verlies voordat de optimisten de overhand kregen en een stijging van bijna 3% veroorzaakten. De aandelen van Google stegen met ongeveer 7% in de handel na sluitingstijd, nadat de verwachtingen waren overtroffen. Microsoft Azure boekte een groei van 39%, wat het idee versterkt dat de enorme investeringen in AI zich nu vertalen in omzet. De koersontwikkeling na sluitingstijd bleef echter gemengd, waardoor het aandeel vrijwel gelijk bleef. Meta daarentegen daalde fors na de aankondiging van hogere uitgaven, die nu tussen de $135 en $145 miljard liggen! De aandelen daalden met meer dan 7% in de handel na sluitingstijd”, zegt Ipek Ozkardeskaya, analist bij Swissquote.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!
