Theon Internationale heeft halfjaarcijfers gepubliceerd die grotendeels overeenkwamen met de voorlopige cijfers die het Griekse defensiebedrijf eind juli al publiceerde, maar de outlook voor dit jaar werd wel naar boven bijgesteld.
De omzet groeide in de eerste zes maanden met ruim 35 procent en de aangepaste EBIT-marge kwam uit op 26,2 procent. De orderinstroom liep met meer dan 38 procent op tot 232,5 miljoen euro.
“Dit positieve momentum zet ook door in de tweede jaarhelft”, merkte Theon maandagavond op. “Een verdere versnelling wordt verwacht in het laatste kwartaal van 2026.”
Verder meldde Theon een nieuwe financieringsfaciliteit ter waarde van 325 miljoen euro.
Voor 2026 mikt Theon op een omzet van circa 600 miljoen euro met een marge van meer dan 26 procent. Dat is iets beter dan de 570 tot 600 miljoen euro met een marge van circa 25 procent, waar het bedrijf bij de voorlopige cijfers nog op rekende.
Op de middellange termijn voorziet Theon een autonome groei van meer dan 15 procent per jaar met een marge van meer dan 26 procent. Verder zal het bedrijf circa 4 procent van de omzet investeren.
De aandeelhouder wordt niet vergeten. Theon wil 20 tot 30 procent van de winst uitkeren als dividend.
“Het tempo en de vooruitgang die tot nu toe zijn geboekt, zijn ongekend, waardoor Theon in staat is om de winstgevende groei te versnellen en waardecreatie op lange termijn te realiseren”, zei oprichter en CEO Christian Hadjiminas in een toelichting.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!