De Amerikaanse beurzen zijn dinsdag fors hoger gesloten, gedreven door sterke kwartaalcijfers en optimisme over een mogelijk vredesakkoord tussen de VS en Iran.
De S&P 500 index steeg 1,8 procent tot 7.736,52 punten. Techbeurs Nasdaq klom 2,6 procent tot 26.584,99 punten en de Dow Jones-index sloot 1,7 procent hoger op 54.085,88 punten.
De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zei dinsdag in een interview met CNBC “in gesprek” te zijn met de Iraniërs en voegde eraan toe dat er “vandaag of morgen” een akkoord kan liggen over de heropening van de zeestraat Hormuz, waardoor het conflict naar een meer genormaliseerde situatie kan terugkeren.
De olieprijzen daalden met meer dan 5 procent na de uitspraken van Bessent, tot 79,36 dollar voor Brent-olie en 75,77 dollar voor WTI. In de afgelopen vier dagen is de olieprijs met 16 procent gedaald.
“We blijven ervan uitgaan dat er uiteindelijk een akkoord zal worden bereikt, aangezien zowel de VS als Iran niet uit zijn op een totale oorlog,” aldus Jefferies.
ING denkt dat de markten mogelijk opnieuw te hard van stapel lopen. “We hebben dit al vaker meegemaakt, waarna de zaak uiteindelijk toch weer stukliep.”
Op macro-economisch vlak bleek dinsdagmiddag dat het tekort op de Amerikaanse handelsbalans in juni met bijna 6 procent was gedaald, doordat de import aanzienlijk sneller daalde dan de export.
Het aantal vacatures in de VS daalde in juni licht, evenals de Amerikaanse fabrieksorders.
Stijgers en dalers
Aandelen gerelateerd aan kunstmatige intelligentie veerden op nadat Reuters meldde dat de VS de invoer van in China geproduceerde onderdelen voor datacenters willen verbieden. De aandelen Coherent en Lumentum stegen 12 en 9 procent. Corning werd 9 procent meer waard, terwijl Marvell 12,8 procent won en Micron 7,6 procent.
Sectorgenoot AMD won ook fors terrein, maar leverde de koerswinst weer in nabeurs, nadat de winst en omzet iets boven de analistenverwachtingen uitkwamen maar geen grote positieve verrassing opleverden.
De koers van het aandeel Palantir schoot maar liefst 29 procent omhoog, nadat de ontwikkelaar van data-analysesoftware sterke kwartaalcijfers over het tweede kwartaal rapporteerde. CEO Alex Karp sprak van een kwartaal “van een andere wereld”, waarin de commerciële omzet in de VS met 149 procent steeg.
Snap won 14,9 procent. Het sociale platform heeft zijn verlies in het tweede kwartaal beperkt door kosten te besparen.
SpaceX steeg 9 procent in de reguliere handel maar daalde nabeurs 6,5 procent na de kwartaalcijfers. Het AI- en robotica-bedrijf van Elon Musk presenteerde dinsdagavond voor het eerst kwartaalcijfers. Wall Street rekende op 6,8 miljard dollar omzet en SpaceX ging daar ruim overheen met 7,8 miljard dollar, geholpen door sterk groeiende inkomsten bij de AI-divisie, maar er was nog wel een verlies van een half miljard dollar.
Caterpillar steeg 5,5 procent nadat de fabrikant van rupsbandvoertuigen de winstverwachtingen van Wall Street voor het tweede kwartaal overtrof.
Het aandeel Merck steeg licht. Het bedrijf overtrof de verwachtingen van analisten voor de omzet en winst in het tweede kwartaal, ondanks de kosten van een recente overname. Merck profiteert van de aanhoudende opmars van Keytruda, een succesvol kankermedicijn.
Pfizer daalde 1,3 procent nadat de farmaceut de ondergrens van zijn omzetverwachting voor het volledige jaar verhoogde, dankzij groei in de niet-Covid-gerelateerde farmaceutische portefeuille. Ook de resultaten over het tweede kwartaal lagen boven de verwachtingen van Wall Street.
DuPont sloot licht hoger na sterke kwartaalcijfers. Het Amerikaanse chemieconcern verhoogde ook de jaarprognose.
Kimberly-Clark won 3,7 procent. De Amerikaanse producent van consumentengoederen verlaagde de winstverwachting voor 2026, nadat beschuldigingen over de kwaliteit van luiers de omzet in China raakten.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!