De Fed maakt zich op voor een renteverhoging en marktspelers kijken naar het verleden om een inschatting te maken over wat de gevolgen van deze stap zullen zijn. “Dit heeft helemaal geen zin. De situatie is momenteel totaal anders dan bij eerdere renteverhogingen”, stelt Erik Weisman, chief economist van de Amerikaanse vermogensbeheerder MFS.
“In het verleden verhoogde de Fed de rente pas bij een groei van 5% (nu 3%), in een periode van stijgende bedrijfswinsten, terwijl er nu een winstrecessie is, en als de inflatie veel hoger staat dan momenteel het geval is.”
“Volgens de eigen indicatie van de Fed zullen de renteverhogingen doorgaan tot in 2019, maar dat lijkt onwaarschijnlijk omdat de huidige economische cyclus al zeven jaar duurt.”
Het zou de Fed, zeker gezien de zwakke groeiprognoses, weleens kunnen vergaan als de ECB en de centrale banken Canada, Australië. Nieuw-Zeeland, Zweden en Noorwegen, die allemaal in deze cyclus een renteverhoging vrij snel ongedaan hebben moeten maken.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!
