WDP noteert vanaf 28 oktober zijn aandelen ook op Euronext Parijs. Dat heeft de vastgoedontwikkelaar maandag voorbeurs bekendgemaakt.
De introductie op de Parijse beurs moet de zichtbaarheid van WDP bij zowel Franse als internationale beleggers versterken. Sinds 2024 heeft de vastgoedgroep haar expansie in Frankrijk fors versneld. De Franse portefeuille groeide in korte tijd van 165 miljoen euro naar bijna 1 miljard euro.
Volgens CEO Joost Uwents sluit de notering logisch aan bij de Europese ambities en de industriële logica van het bedrijf. De stap is bovendien een directe strategische voorbereiding op de voorgestelde fusie met sectorgenoot ARGAN. Deze krachtenbundeling moet de schaalgrootte van WDP op de cruciale Franse logistieke markt aanzienlijk gaan vergroten.
De fusie met ARGAN wordt naar verwachting in het eerste kwartaal van 2027 afgerond. Door deze transactie stijgt de waarde van het Franse platform van WDP naar meer dan 5 miljard euro. Op Europees niveau ontstaat hierdoor een gigant met een totale waarde van ruim 13 miljard euro. Euronext Paris biedt zodoende direct een lokaal en toegankelijk handelsplatform voor de Franse aandeelhouders die na de fusie instappen.
Na eerdere opnames in de BEL 20 en de AEX zet WDP hiermee de volgende stap op de kapitaalmarkten. Euronext Brussel blijft de referentiemarkt voor het bedrijf.
Deze aanvullende Franse notering gaat niet gepaard met de uitgifte van nieuwe aandelen, waardoor er geen sprake is van verwatering.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!