Wereldhave heeft het Eggert Center in Purmerend verkocht aan het Franse vastgoedfonds Transitions Europe, beheerd door Arkéa REIM, voor 62,8 miljoen euro exclusief overdrachtsbelasting. Wereldhave blijft als asset-, property- en leasingmanager bij het winkelcentrum betrokken via zijn Nederlandse managementplatform en LifeCentral-strategie.
De verkoopprijs ligt rond de laatste boekwaarde van het pand en komt neer op een aanvangsrendement van ongeveer 7 procent. De transactie werd vrijdag afgerond.
Het is de tweede managementpartnership van Wereldhave in Nederland, na de joint venture met Tikehau Capital voor Stadshart Zoetermeer in 2025. De deal past in het kapitaalrotatieprogramma van het bedrijf, waarmee het zijn beheerplatform voor derden verder uitbouwt met een lagere eigen kapitaalinzet.
De opbrengst versterkt de balans van Wereldhave. Samen met de opbrengst van de verkoop van winkelpark De Mael in Brugge daalt de loan-to-value-ratio naar verwachting met circa 250 basispunten ten opzichte van 30 juni 2026. Wereldhave onderzoekt daarnaast overnamemogelijkheden in België.
Het bedrijf handhaaft na beide transacties zijn guidance voor heel 2026 van een direct resultaat per aandeel tussen 1,85 en 1,95 euro.
Het Eggert Center telt circa 20.700 vierkante meter verhuurbaar oppervlak, 55 winkels en trekt jaarlijks ongeveer 4,4 miljoen bezoekers. Wereldhave kocht het centrum in 2010.
Elke ochtend beleggingstips ontvangen? Meld u gratis aan voor Cashcow Daily!