De Europese markten beginnen de nieuwe dag zonder enige veerkracht. In de premarket bewegen de indices kleurloos om het slot van gisteren. De AEX (559,66) lijkt op weg naar de trend in vorm van het voortschrijdend gemiddelde. Deze ligt op dagbasis op 551.
Aandelenmarkten beginnen zielloos te dolen. Alleen kwartaalcijfers lijken de cirkel te kunnen doorbreken. Totdat de vloedgolf op gang komt zal men het moeten doen met terugkerende verhalen als sombere prognoses van het IMF, de Brexit-soap en handelsspanningen. VS-president Trump nu zijn pijlen op Europa vanwege de steun aan Airbus. Ierland, Malta en Nederland hebben van de Europese landen een overschot op de handelsbalans van meer dan 10% van het bnp. Noorwegen en Duitsland zitten op 8%.
Ook in Azië maakt men dankbaar gebruik van de lagere voorspelling voor de wereldeconomie van het IMF. Maar waar hebben we het over? De raming voor 2019 is verlaagd van 3,5% naar 3,3%, maar voor 2020 gaat met uit van een groei van 3,6%. De Nikkei is -0,64% en Shanghai is -0,40%. Het is niets anders dan lagere koersen neerzetten in de hoop dat dit kopers lokt. Daar zal echter pas sprake van zijn als beleggers het gevoel hebben dat de winsten van het bedrijfsleven niet structureel worden uitgehold. Ook op de termijnmarkten geen grote uitslagen. Euro/dollar 1,1263. Euro/yuan 7,5709. Goud -0,08% op 1.307,20. Brent +0,07% op 70,66 dollar. Duitse Bunds -0,003 op 0,008%, waarmee het weer op weg is richting de nul procent. US Bonds -0,007 op 2,492%.

